WordPress’te Tema Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

WordPress’te Tema Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Tema-yükle

Bloglama sistemleri üzerine en bilinen isim olan WordPress sitelerinizin içeriklerine uygun olan temalarınızı bularak daha güzel hale getirmenize yardımcı olmaktadur. WordPresste tema yükleme işlemi nasıl gerçekleştirilir diye soranlar için hazırladığımız bu yazının faydalı geleceğini düşünüyorum. Web siteler üzerinde temaları değiştirme işlemi oldukça zor olmayıp bu konu sayesinde ise farklı problemler yaşayan kişilerin işlerinde artık zorluklardan kurtulacaklarını düşünmekteyiz. İnternet oldukça geniş bir alandır ve inanılmaz güzel hareketler yapabilmektedir. Adeta bir mucize gibi görünen teknoloji ve onun getirdiği yenilikler sürekli insanlara hizmet vermiş ve halen devam eden en büyük koşullarımızdan birisidir. Teknoloji ürünleri arasındaki internet ve web siteleri sayesinde kişiler diledikleri konu hakkında kişiler ile bilgi paylaşımı yaparken ayrıca kimi zamanlar ise ihtiyaçlarına yardımcı olabilmektedir.

İlk önce bu işlemi başlatmamız için bizlere admin yönetim panelinde olmamız gerekmektedir

  •     Wp-admin yönetim paneli sayfanızın sol tarafındaki menüden Görünüm sekmesine tıklayın ve burada bulunan seçenekler arasında..
  •     Karşınıza çıkan Temalar sayfasının sağ üst köşesinden Yeni Ekle sekmesini tıklayarak mevcut temayı değiştirmeye başlayabilirsiniz.
  •     Açılan sayfadan isterseniz wordpressin tema dükkânından beğendiğiniz, sitenizin içeriğine uygun bulduğunuz bir temayı arayıp bulduktan sonra yeni temanızı sitenize ekleyebelirsiniz.
  •     Eğer wordpressin tema dükkânından bir tema beğenmediyseniz, bilgisayarınızdan bir tema yüklemek istiyorsanız o zaman sayfanın sağ üst köşesindeki Tema Yükle sekmesine geliniz.
  •     Açılan sayfada karşınıza Dosya Seç sekmesi bulunacak. Dosya Seç sekmesine tıklayarak dosyanızı seçiniz.
  •     Daha sonra karşınıza çıkan pencereden yüklemek istediğiniz wordpress temanızın bulunduğu yere yönelin. Yüklemek istediğiniz tema dosyanızın üzerine çift tıklayınız ve yüklemeye başlasın.
  •     Dosya seçme penceresi kapanıp yüklemek istediğiniz tema dosyanızın seçilmiş olacağını görmüş olacaksınız. Bundan sonra ise Dosya Seç sekmesinin karşısındaki Şimdi Kur sekmesine tıklayınız ve buradan açılacak olan pencerede işlemleri kontrol ediniz.
  •     Eğer yukarıdaki işlemleri eksiksiz tamamladıysanız ve tema dosyanızda bir hata bulunmuyorsa artık bu durumda Temanızın yüklendiğini belirten bir sayfa açılacaktır ve bu sayfa sayesinde yolunuza devam edeceksiniz. Bu sayfanın en alında 3 tane sekme ekranda belirecektir. Bu sekmelerden Etkinleştir’e tıklayınız ve sonucu bekleyin.

 

Bu işlemlerin ardından temanız web sayfanıza yüklenecek. Artık yeni temanızla sayfanıza daha fazla ziyaretçi çekmek için uğraşmaya  başlayabilirsiniz.