Iphone 7’nin Bilinmeyen Özellikleri

Her geçen yıl yepyeni bir ara yüzle karşımıza çıkan Iphone bu yıl karşımıza yeni sürümü olan Iphone 7 ile karşımıza çıktı. Eylül ayında piyasaya sunulan Iphone 7 meraklıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu. Piyasaya sunulan Iphone 7’nin Bilinmeyen Özelliklerini sıralayacak olursak

1- Saat

iOS-7-saat-590x412Iphone 7’de diğer sürümlerin aksine ana ekranda bulunan saate yakından bakıldığında saatin gerçek zamanlı olarak çalıştığını fark edebilirsiniz. Yani saat aslında gerçek bir saat diğer bir deyişle dijital saatlerde olan göstergede olduğu gibi yelkovan ve akrebi de sürekli ilerlemekte ve buradan da saatin kaç olduğunu bakarak söyleyebilirsiniz.

2- SMS Zamanları

Iphone 6’nin sürümünde ön plana çıkan mesajın gönderme ve alınma saatleri gösterme özelliği Iphone 7 de yanda bu özelliğin olmadığını görebilirsiniz. Ancak bunu görmek isteyenler bunu tekrardan görebilir. Bunu aldığı mesajı sola kaydırarak gönderildiği ve alındığı saati görebilirler.

3- Pusula

iOS-7-Pusula-590x442   Iphone 7’de bulunan pusula diğerlerinin aksine parmağınızla dokunduğunuz anda dijital olarak görüntülenir. Bu yüzden pusulayı yorumlama gibi bir sorununuz kalmamış olmaktadır.

4- Uçak Modu

iOS-7-Siri-590x521Diğer sürümlerin aksine Iphone 7’de uçak modunda olan özellikleri istediklerinizi çalıştırabilirsiniz. Örneğin; uçak modu açıkken telefonunuzun wifi ayarını açabilir ve wifi ile bağlı kalmayı sürdürebilirsiniz.

5- Numara Engelleme

iOS-7-Numara-Engelleme-590x393İstemediğiniz numaraların sürekli sizi rahatsız etmesini engellemek için yapılan GSM şirketlerine ihtiyaç kalmadan bu işlemi Iphone 7’de yapabilirsiniz. Burada aramasını istemediğiniz numaralar varsa ayarlardan girip engellenmiş numaralar kısmına numarayı engelleyerek sizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz.

6- Kablosuz Ağlara Otomatik Bağlanma

iOS-7-Wi-Fi1-590x292Diğer sürümlere nazaran Iphone 7 kendi kendine çevrenizde bulunan şifresiz ağları tarayarak bunların güvenirliğini tespit edip kendi kendine bağlanmaktadır. Bu şekilde wifi arama derdiniz kalmamaktadır.

7- Yakındaki Uygulamalar

iOS-7-Yakındaki-UygulamalarIphone 7 ile birlikte gelen bu özellikle çevrenizde ve size yakın bölgelerde en çok tercih edilen uygulamaları sizlere sunmaktadır. Bu şekilde çevrenizde insanların en çok ilgilendikleri uygulamaları tespit edebilirsiniz.