Evde Sineklik Nasıl Yapılır?

sabitsineklik1-1ddcae62761-ckftdyİnsanların en büyük şikayetlerinden biri havaların ısınmasıyla birlikte artan Haşerelerdir. Çünkü Haşereler soğuk dönemi pupa(saklanma) döneminde geçirir. Havaların ısınmasıyla onların faaliyetlerinde artış yaşanmaktadır. Ve eve sineklik yapmak istediğimizde bu bize pahalı gelebilir. Peki ama evde sinekliği kendim yapabilir miyim? Evde sineklik Yapmak istediğimde bu bana ne kadar mal olur? Sineklik yapmak ne kadar zor olabilir ki?

Evet değerli okurlarımız sizler için bu tür konuların cevabını bulmaya çaba göstermeye devam ediyoruz. Evde sineklik yapmak için gerekli olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Çerçeve ikin 4 ahşap 4 metal çıta
  • Tül veya ışık ve havayı geçirecek kumaş, Hasır,
  • Tutkal
  • Makas
  • Mezura
  • Metal ve tahta şeritleri kesmek için Bıçak veya Testere

Sineklik yapımında kullanacağımız malzemeleri şu şekilde sıraladıktan sonra yapılışını nasıl yapabiliriz sorusunun cevabına gelelim şimdi;

Sineklik yapımına geçmeden önce öncelikli işimiz Sineklik yapmak istediğimiz pencerenin çevresini Mezura ile iyi bir ölçüm yapmak gerekir. Ölçümü yaparken eksik yapmamaya özel gösterin. Aksi taktirde uğraştığınız emek boşa gidebilir. Ölçüm yapıldıktan sonra Tahta ve Metal çıtaları bu ölçüm doğrultusunda kesin. Kesim işlemi bittikten sonra elde edeceğiniz parçaları tutkal yardımı ile birbirine yapıştırıp çerçeve elde edin. Elde ettiğimiz bu çerçevenin sağlam olması açısından yaptığımız ilk işlemin ardından çevresine metal Çıtaları yapıştıralım. Bu işlemin ardından Sineklik için kullanacağımız ana malzemeye sıra gelmiştir. öncelikle çerçevenin her yerine tutkalı iyice sürün. Ardından Tül veya Sineklik için kullanacağımız malzemeyi yapıştırma sırasında. Bunu iyice sıkıp öyle yapıştırmamız gerekecek. Malzemenin sağlam ve dayanıklı olması açısından. Bu işlemde bittikten sonra bunu pencerelerimizin önüne yerleştirmemiz kaldı.

Evet arkadaşlar Sineklik yapımında kendi emeğimizi katarak daha az maliyet harcayarak yapabiliriz. Sizler için bunu cevaplamaya çalıştık. Hepinize şimdiden kolay gelsin.