Android Dosya İndirme Probleminin Çözümü?

Android Dosya İndirme Probleminin Çözümü?

android-dosya-indirme-problemi-cozumu

Teknoloji harikalarından olan android işletim sistemi kullanılmakta olan akıllı telefonlar ve bunun yanında akıllı tabletler sürekli olarak bizlere yardımcı olabilmektedir. Günümüzde hayatımıza girmiş olan android işletim sisteminin kullanıldığı telefonların bu boyuta gelmesi sayesinde birçok işlerimizi çok kolayca giderebilmekteyiz ve bunun için bizlere yeterli olanakları da sağlamaktadır. Hele ki artık bu cihazlara yüklenen özelliklerin gelişip çok farklı boyutlara gelmesi birçok yönden bizlere yardım olanağı sunuyor. Videolu görüşme seçenekleri, internette gezinme, haritadan bulunduğumuz yeri veya bizlere o nokta ile en yakın olan ihtiyacımızı çok kolay bir şekilde görebilmekteyiz. Yani bir bilgisayarda bulunan özelliklerin neredeyse tamamı ve kimi cihazlarda fazlası bile bulunabiliyor. Neredeyse bütün konularda yardım alabileceğimiz akıllı telefonlarımız gitmek istediğimiz fakat yolu bilmediğimiz bir yer hakkında bile adım adım tarif alabilmekteyiz. Kimi zaman internette gezinirken ayrıca güzel ve keyifli oyunlar sayesinde hoş vakitler de geçirebilmekteyiz. Ayrıca oyunlar oynamakla kalmayıp göndermiş olduğumuz e-postaları da kontrol edebilmekte ve gelen postalarımıza da bakabiliyor ve bunları yaparken birçok müzik dinleyebilir veya farklı işler ile meşgul olabilmekteyiz. Android dosya indirme sayesinde ise pdf formatındaki dosyaları kolayca indirip inceleyebiliriz. Ancak teknolojik araçların neredeyse tamamında sıkıntılar çıkmaktadır ve bu sıkıntılar birçok cihaz üzerinde görülebilmektedir. Android cihazlar üzerinde ise görülen sıkıntıların başında ise dosya indirme sıkıntıları olmaktadır. Ayrı konularda çıkan sıkıntılar farklı çözüm olanakları sayesinde giderilebilmektedir, bunlar kimi zaman biraz zor durumlara ilerlese bile kimi sıkıntılar ise çok kolay yollar ile halledilebilmektedir.

Android dosya indirme probleminin çözümü ve bu sorunlar hakkında detaylı bilgiler alabilmek için lütfen aşağıdaki yazılanları dikkatlice inceleyin.

Öncelikle cihazımızda bulunan ayarlar seçeneğine geçerek uygulamalar yerini buluyoruz. Uygulamaya tıkladıktan sonra ekranı sola doğru çekerek tümü sekmesine giriniz.

Ardından burada telefonda bulunan uygulamaların listesini görecek ve indirme yöneticisi penceresinde bulunan önbelleği temizle seçeneğine tıklayın. Ardından telefonunuzu kapatın ve 1 dakika beklettikten sonra tekrardan açın. Bu durum sayesinde android cihazınızdan sorun yaşamadan dosya indirebilirsiniz. Ancak bu durum sürekli bir şekilde tekrar halindeyse bu duruma farklı çözüm yolları gerektirebilir. Bunun için akıllı telefonunuzu bir servis ile bakımdan geçirmeniz gerekecektir.