Ananasın Faydaları

Ananasın Faydaları

İnsanlar için bir mucize olarak görülen ‘Ananas’ vücut için gerekli olan vitaminlerin tamamını barındırmaktadır. Mineral bakımından da zengin olan bu bitki, 16 minerali içeriğinde barındırır. Bu bilgilere bakılarak Ananasın Faydaları konusunda da çok zengin bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. İçerdiği su miktarı da oldukça fazladır ve günümüzde zayıflamak isteyenler için idealdir.

Ananasın-Faydaları

İçerdiği protein mayasıyla birlikte tükettiğiniz yiyeceklerdeki proteini önemli oranda çözer ve tükettiğiniz yiyeceklerdeki etkisini gösterir. Daha çok et ürünlerinin sindirilmesinde çok etkilidir. Bu etkisinden dolayı aynı zamanda midenizin hızlı çalışmasını da sağlamaktadır. Bununla birlikte bağışıklık sistemini de güçlendirir ve kansere karşı harekete geçirmektedir. Kanseri önlemede çok etkili olduğu için mide asidini de engeller ve kireçlenme durumunun da önüne geçmektedir. Günümüzde daha çok kozmetik ürünlerinde kullanılır. Bunun sebebi ise içeriği özler sayesinde yağ yakıcı olmasıdır. İdrar söktürmesinin yanında Ananasın Faydalarıkonusunda ayrıca selüloidin tedavisine de yardımcıdır.

Vücudunuzun ateşi yükseldiğinde ananas suyu içmeniz gerekir. Uzun yıllardan beri insanlar ateş ve nezleye karşı ananas suyunu sürekli olarak kullanmıştır. Çünkü içeriğinde bulunan protein mayası bu sorunların çözümünde kullanılır. Boğaz iltihabını da önleyebilen Ananas, kan dolaşımını da düzenlemektedir. Kişilerdeki stresi yok eder ve içeriğindeki B vitamininin de etkisiyle saçlarınızın daha parlak ve canlı olmasını da sağlamaktadır. Ananas alırken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Anansın yaprağı genel olarak koyu yeşildir ve en tazesini ayırt etmek için bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Tam olarak olgunlaşmamış ananas aldığınızda bu faydaları göremeyebilirsiniz. Yeterince olgunlaşmış olan ananasların dış rengi daha canlı olmaktadır ve bir bıçak yardımıyla rahatça soyulabilmektedir.

Uzmanlar ise ananasın aşırı olarak tüketilmesinin sağlıksız olduğunu söyler. Özellikle de kanı sulandıran ilaçları kullanan hastaların ananas tüketmemeleri gerekir. Evet, Ananasın Faydalarıoldukça fazladır fakat günümüzde bu faktörler de dikkate alınarak tüketilmesi gerekir. Tam anlamıyla bir sağlık deposu olan Ananas, fiyat olarak biraz pahalıdır ve günümüzde hemen hemen her yerde de bulunmaktadır. Tadı da oldukça güzel olan Ananas tüketimi de son derece önemlidir.