Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler?

sac-dokulmesi-neden-olur-sac-dokulmesi-belirtileri--61983İnsanların en büyük şikayetlerinden biri saç dökülmesidir. Her ne kadar yaş ilerlemesi ile saçların dökülmesi ilişkilendirildiysede aslında bu dönem için geçerli değildir. Artan kozmetik ürünleri, hava kirliliği, radyasyon, kullandığımız kimyasal ürünleri buna neden olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların saç dökülmesinin en büyük nedeni ise en başında stresi bırakabiliriz. Stresle birlikte vücuttaki hormonlar değişimler ve dengesiz beslenmeden ötürü gerekli protein ve minerallerin alınmamasından dolayıda saç dökülmesine neden olmaktadır. Bir diğer neden ise kullandığımız kimyasal ürünler yani şampuanlar. Bu maddeler her ne kadar çözüm odaklı gibi görünse de aslında belli bir süreden sonra çözümden çok sorun oluşturmaktadır. Ve pek çok insan dökülen saçlarından rahatsız olduğu için saç ekimi ile uğraşmakta ama çoğunun gücü yetmediği için bu işlemi dahi yapamamaktadır.

sacdokulmesi

Görüldüğü gibi saç dökülmesinin nedenlerini yukarıdaki gibi sıralayabiliriz. Peki saç dökülmesini engellemek için neler yapılmalı. İnsanlar bu konuda servet harcarken biz ne yapabiliriz eğer bizim durumumuz buna uygun değilse. Evet sevgili arkadaşlar sizler için sunduğumuz bu tarif hem çok ucuz olmasının yanında her mutfakta bulunan malzemeler. Saç dökülmesini önlemek için uygulayacağımız doğal yöntem için Kullanacağımız malzemeler ise şu şekilde;

1 yemek kaşığı bal, Bir adet yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı hint yağı

Yukarıda verilen malzemeleri bir kase içerisinde iyice karıştırıp ardından saç diplerine sürün ardında tüm saça sürerek  ve akıntıyı engellemek için başınıza duş bonesi veya bir poşet bırakabilirsiniz. 2-4 saat sonra saçınızı uygun bir şekilde yıkayın ( şampuan, sabun, saç kremi vs.) bu işlem haftada en az bir yapılmalı. Genellikle 2 defa önerilir çünkü daha etkili olması için. Bu işlem hem saç dökülmesini engellediği gibi 2 aydan sonra saçınızın çıktığınıda görürsünüz.