Ten Rengine Göre Saç Rengi

Ten Rengine Göre Saç Rengi:

Ten Rengine Göre Saç Rengi

Bu konuda teninizin hangi renk olduğu önemlidir. Bunu anlamanın da çok basit bir yöntemi bulunuyor. Yüzünüze ilk olarak birer parça altın ve gümüş objeler tutunuz. Daha sonra ise yüzünüze gümüş renginin daha çok yakıştığını görüyorsanız teniniz soğuk renktedir. Altın daha çok yakışıyorsa sıcak renk olarak tanımlanır.
Ten Rengine Göre Saç Rengi konusunda ayrıca bilmeniz gereken bazı şeyler de var. Sıcak tonlardaki yüzlere daha çok kumral, kızıl ve koyu renkli saçlar yakışır. Yüz şekliniz ve ten renginin tonuna göre de sarı rengi kullanabilirsiniz. Bunu denemeden de göremezsiniz. Seçimlerinizin sonucunu görmek için saçlarınızı kaybetmek de oldukça mantıksızdır. Bu yüzden boyamak istediğiniz renkte bir peruk takarak bu durumu kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında bakır renk tonları da yüzünüzü daha aydınlık gösterebilir.
Soğuk tonda bir bayansanız daha çok mavi ve siyah tonlar ten renginize uyum sağlar. Saç rengi seçerken daha çok moda olan renkler tercih edilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da bulunur. Kişilerin kendilerine uygun olan saç tonunu bulduktan sonra en güzel rengi seçmesini öneriyoruz. Sıcak ve soğuk cilt renk tiplerine göre seçeceğiniz saç rengi aynı zamanda tarzınızı da ortaya çıkaracaktır. Bu konudaki seçimleriniz her zaman özgün olmalıdır.
Ten Rengine Göre Saç Rengi olarak sıralayacağımız ten renklileri için tercihlerimizi dikkate alabilirsiniz;

Beyaz tenliler: Kızılın her tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca renkli gözlere sahip olanlar mutlaka kızıl renginden faydalanmalıdır. Ela gözlüler için ise sarı rengi kullanılabilir.

Esmer ve koyu tenliler: Kestane, kızıl ve bakır renk seçimi yapılabilmektedir. Ayrıca açık saç rengine sahip olan bayanlar sade bir ombre yaptırabilir.

Buğday tenliler:
Kahve tonlarının tamamı buğday tenliler için uygundur. Ayrıca kumral ve bal rengi de kullanılabilir.
Saçlarınızı boyatmaya karar verdikten sonra bu durumları göz önüne alarak Ten Rengine Göre Saç Rengi belirleyebilir ve çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Doğallıktan uzak bir saç rengi tercih etmemeniz uygun olacaktır. Bu nedenle sürekli doğallıktan yana olmalısınız.