Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri:

gözleri-iri-göstermek-için-makyaj

Günümüz bayanları gözlerinin daha dikkat çekici olmasını ister çünkü bu durum daha kusursuz bir hâl almaktadır. Ancak her bayan iri bir göze sahip değildir. Düşük göz kapakları ya da küçük gözlü olan kadınlar Gözleri İri Gösteren Makyaj Tekniklerikullanarak dilediği göz şekline ulaşabilmektedir. Bunun için bir takım uygulamalar yapmak durumundasınız. Bunlar;

  • Göz kapaklarında oluşan renk eşitsizliklerinin kapatılması adına beyaz ve bej renklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Gözaltlarındaki damarlı görünümler yüzünden bu bölgeler daha karanlık görülmektedir. Gözlerin de geri plana itilmesine neden olan bu durumdan kurtulmak için uygun bir kapatıcı sürmenizde fayda var.
  • Eyeliner uygulamalarında göz yapısı kesinlikle dikkate alınmalıdır. Ayrıca göz kapağının tamamına uygulanan bu uygulama ile gözler daha küçük görünebilir. Son zamanlarda sıkça yapılan bir hata olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden eyeliner kullanırken göz kapağının ortasından başlanır ve dışa doğru sürülmesi gerekir.
  • Gözlerin aydınlık bir şekle getirilmesi de gözleri iri gösteren makyaj teknikleri arasındadır. Bunun için daha çok ten renginde ya da beyaz renkte bir göz kaleminin kullanılması uygundur.
  • Far kullanarak gözlerinizi daha iyi göstermek de çok kolaydır. Gözkapağının katlanma bölgesinin biraz üzerine kahve tonlarında bir far uygularsanız gözleriniz daha iri bir hale gelebilir.
  • Alt kirpiklerde kullanılan maskaralar da gözü iri göstermektedir.
  • İri ve aydınlık bir görünüm için göz pınarlarının da aydınlatılması gerekir. Toz bir aydınlatıcı kullanarak göz pınarlarına hafifçe uygulayabilirsiniz. Dilerseniz bej tonları da kullanılabilir.
  • Kaşlarınızın duruşu da gözlerinizi iri gösterebilir. Çok kalın kaşlar ise gözü daha küçük göstermektedir. Seyrek ve biçimsiz kaşlara sahip olan bayanlar bir far kaleminden yararlanarak kaşlarını şekillendirebilir.
  • Kirpikler de gözlerin iri görünmesi adına önemlidir. Ne kadar kıvrık ve kalkık olurlarsa gözleriniz de o kadar büyük görünecektir.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleribu şekildedir. Sizler de bu maddelerden yararlanarak gözlerinizin iri görünmesini sağlayabilir ve daha ilgi çekici bir görünüme ulaşabilirsiniz. Doğal yollarla yapacağınız bu uygulamalar sizlere daha canlı ve çekici bir görünüm katmış olacaktır.