Esmerler İçin Makyaj Sırları Nelerdir

Esmerler İçin Makyaj Sırları:

Esmer tenli bayanlar etkili bir şekilde makyaj yaptıklarında oldukça çarpıcı olurlar çünkü esmer bayanların cilt renkleri makyaj yapımına çok uygundur. Burada önemli olan cilt rengine uygun olan makyajı seçmesi olacaktır. Esmerler İçin Makyaj Sırları olarak daha çok kahve tonlarını kullandıklarında ortaya harika bir görünüm çıkacaktır.

esmerler-icin-makyaj-sirlari

Fondöten kullanımında esmer tenliler doğru bir tercin yapmalıdır. Az yağlı ve yağsız olanlarını tercih etmeniz gerekir. Ayrıca koyu renkli fondötenler hafif yağlı yapıdadır. Pudra kullanımında da esmerler dikkatli olmalıdır. Özellikle kapatıcı özelliğe sahip olan pudraları seçmenizde fayda var. Pudralar cildin nefes almasını önlemediği gibi cildin yüzeyini de bozmaz. Bu yüzden yağsız toz pudraları seçmeniz önemlidir.

Dudaklar için ruj seçimi önemlidir. Gündüz saatlerinde daha çok renkli dudak nemlendiricileri tercih edilmeli, akşam ise kırmızı renk ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca esmer tenlerde morumsu dudak hâkim olduğu için kahve tonlarında bir ruj seçmeliler.

Esmerler İçin Makyaj Sırlarıkonusunda gözler de çok önemli bir faktördür. Mor, gri, altın rengi ve bakır tonlarında renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca kaşlarınıza da önem göstermeniz gerekiyor. Boş kalan bölgeleri kahve ya da siyah füme tonları ile doldurmanız gerekir. Gözlerinizde mutlaka eyeliner kullanın ve maskaranızı da çift kat sürün.

Esmer bayanlar allık seçiminde daha çok şeftali ve kahverengi tonları tercih etmelidir. Gündüz kullanırken kaliteli ve yumuşak bir fırça kullanmanız gerekir. Akşam ise allık tercih ederken daha dikkatli olun ve en az 2 ya da 3 kat koyu bronz ten rengi tercih edilebilir. Keskin ve anlamlı bakışlar için yine kırmızı ve parlak renkler gözleriniz için ideal olacaktır. Gözaltlarınızda morluk var ise kapatıcı kullanarak daha güzel bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Yanaklarınız için Esmerler İçin Makyaj Sırları olarak belirtildiği üzere bronz allıklar tercih edin. Makyajınızı tamamlayan allıklar sizi mükemmel yapacaktır. Bu yüzden pembe tonları tercih etmeden ve daha çok özel gecelerinizde bronz allıklar kullanmanız çok daha uygundur. Allık fırçanızın da kaliteli olması önemli bir faktör olarak dikkat çekiyor.