Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Tehlikeli Midir?

Astral Seyahat Nedir?

astral-seyahat
Astral seyahat aslında geçtiğimiz son bir yıl içerisinde sıkça duyduğumuz bir kelime oldu. Astral seyahat nedir gibi sorular artık canlı yayınlarda bile sorulmaya başladı ve halen bile kimi zamanlar gündeme düşen fakat bir türlü gerçekliği hakkında kesin kanıtların bulunamadığı bir konudur. Genel bir tabir ile yazacak olursak, aslında astral seyahat dedikleri şey ruhun bedeni terk edip, farklı boyutlara ve mekânlara geçmesi olarak söylenilmektedir. Buna beşinci boyut diyeni de çok. Bu geçişin yaşanması sırasında bilincin açık olması beklenir ve bedenden ayrılan ruh bilinç üzerinde izler bıraktığı söylenir. Bu konu hakkında birçok farklı araştırma yapılmıştır ve bu araştırmalara birçok örnekler verilmiştir. Astral seyahat durumunun uyku sırasında olan beş dakikalık ve iki saat arasındaki zaman olarak ifade edilir.

Konuyla ilgili yoğun araştırmaları süren isim Robert Monroe isimli yazar olmuştur. Halen bile devam ettiği söylenen araştırmalar Amerika Devletleri’nde Monroe Enstitüsü ismindeki kurumda devam etmektedir. Uyku sırası anında gerçekleşen bu durum kişilerin zihninin açık olması beklenmektedir. Uyku sırasındaki bu durumda aşırı stres dolu bir gün veya gevşek uykularda gerçekleşmektedir. İddialara göre ruh insanların uykuya dalacakları sırada göbek kısmından bedenden ayrılmaya başlar. Bu sırada yaşanan kalp atışları yükselir ve ruh ayrıldığı bedeni gördüğü zaman heyecanlanır işte bu sırada astral seyahat gerçekleşmez ve insanlar uykudan uyanır. Bazı durumlar ise ruhun ayrıldığını hiç hissetmez ve rüya olaylarındaki düşme, uçma vb fiziksel durumlar ile geri uyandırılır. Bu açıklamalar astral seyahat nasıl yapılır sorusuna da açıklık getirmektedir. Ayrıca bu durum yine astral seyahatin gerçek boyutta veya rüya boyutunda gerçekleştiği anlamına gelmektedir. Her insan üzerinde olmayan bu durumların birçok farklı örnekleri bulunmaktadır. Bu örneklerden biri;

  • New York eyaletinde yaşamakta olan A.B sonraki gün gireceği sınavı bir gün önceden uykusunda gördüğünü ve sınav soruları ile dolu bir odaya girdiğini söylemiştir. Ve hatta bu şahıs soruları bile orada bulunan insanlara söylemiştir ancak kimse ona inanmamıştır. Bu durum sınav çıkışında göze gelir ve dikkat çeker.

 

Astral Seyahat Nasıl Yapılır Tekniği Nedir?
Astral seyahat konusu üzerinde savaş teknikleri geliştirdiği söylenen Amerika ayrıca astral seyahat konusunda teknikler bile geliştirmiştir.

 

Astral Seyahat Yapma Tekniği

  • GEVŞEME: Rahat bir odada rahat ve yumuşak bir yatağın olması öncelikle şart koyulmuştur. Ayrıca oda içerisinde sessiz ortam oluşturulmalıdır. Bulunduğunuz yatağın karşısında veya kenarında resim tablosu benzeri bir odak varsa oraya eğer yoksa başka yoğunlaşacağınız bir yere bakmanız gerekiyor. Ardından kendinizi sakinleştirici cümleler kullanın. Astral seyahat nasıl yapılır teknikleri nelerdir sorusuna cevap olan gevşeme konusundaki sakinleştirici cümlelere örnek verecek olursak; “ göğsüm artık ağırlaşıyor ve yorgun düştüm. Göz kapaklarım bile artık ağırlaştı kendimi çok yorgun hissediyorum.” Buna benzer cümleleri 5-6 defa kendi kendinize tekrar ediniz. Tekrar işlemini yaptıktan sonra gözlerinizi yavaşça açınız. Ancak burada dikkat ediniz ki gözlerinizi açtığınız zaman kesinlikle durumunuz bozmayın ve yerinizden kıpırdamayın. Eğer işlemi doğru yaptıysanız astral seyahate hazırsınız demektir.