Evde Yapılabilecek Kardiyo Egzersizleri

Evde Yapılabilecek Kardiyo Egzersizleri:

Vücuttaki istenmeyen yağları yakmak amaçlı belli bir tempoda, kalp ritmimizin normalin üstünde yüksek seyirlerde olduğu egzersizlere diyoruz. Bunlara örnek verirsek koşu, yüzme, ip atlama, kürek çekme, bisiklet sürme gibi egzersizler. Bunlar en çok bilinen kardiyo egzersizleri arasında yer almaktadır. Kardiyo egzersizleri vücut geliştirmek isteyen kişiler için çok faydalı hareketlerdir tabi bu hareketleri yaparken bir çok önemli noktaya dikkat etmek zorundayız bu egzersizleri fazlaca yapmak sonucu kötü sonuçlar doğurabiliyor en ciddi sorun ise kişinin ölümüne neden olabiliyor bunu görmekteyiz günlük hayatta bazı haberlerde mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu egzersizleri yaparken beslenmeye , dinlenmeye ve yapılacak hareketlere dikkat edilmelidir.

 

Neden Kardiyo Yapılmalıdır:

Vücudumuzdaki istenmeyen yağları yakmak ve forma girmek için kardiyo yapmak işimizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın ki yağlar kardiyo egzersizleriyle gider, mekik çekmek sadece o bölgeyi sıkılaştıracaktır. Ne kadar kardiyo yapmalıyım Bu sorunun cevabı kişiye, spor yapma amacına ve hedeflere göre değişmektedir ancak ISS dergimizin ulaştığı kitleyi göz önüne alırsak, iş dünyasını ve şirket çalışanlarını baz almak doğru olacaktır. Özellikle bilgi çağının oturan ve hareketsiz çalışanları, beyin haricinde diğer organların ve kasların yeterince hakkını veremiyor. Sonuç olarak şişmanlık, yorgunluk ve çeşitli ağrılar ile vücudumuz bize ötelediğimiz konuları hatırlatıyor; spor yapmak & hareket etmek.

Evde Yapılan Bağzı Hareketler:

evde_spor_hareketleri-2016

Düzenli spor yapıyorum diyebilmek adına haftada üç günün altına düşmemeniz faydanıza olacaktır aynı şekilde haftanın her günü ağır sporlar yapmak vücudunuzu yıpratacağı için toparlanmayı zorlaştıracak ve beklediğiniz gelişme olmayacaktır. Bir haftanın yedi gün yani 168 saat olduğunu düşünürsek bu sürenin cüzi bir kısmı ile hedeflerimize ulaşmak mümkündür. Adım adım neler yapabileceğimize göz atalım. Günde minimum yarım saat, maksimum bir buçuk saatlik dilimler arasında egzersiz yapmanız uygun olacaktır. Dinlenme sürelerini hesaba katmazsak iki-üç saatlik egzersizler vücudunuzu yıpratma ve enerji depolarınızı boşaltma potansiyeline sahiptir, bu durumda kas yıkımına maruz kalmanızda mümkündür. Sporu çok faydalı bir ilaç gibi görmek gerekirse, öğünlere ve belli dozlara göre kullanmak doğru olacaktır. Doğru kullanım ile dertlerimize derman olan bu faydalı ilaç, doz aşımı yani aşırı antrenman ile yan etkilerini gösterecek ve bizi olumsuz yönde etkileyecektir